W ramach Polsko-Czeskich Dni Kultury Chrześcijańskiej zapraszamy na kolejną wystawę zatytułowaną „Pędzel mnie prowadzi. W bielawskiej galerii Art.inkubatora  swoje prace zaprezentuje Lucyna Wierzbicka z Boguszowa - Gorc.

Przez wiele lat pracowała w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Wałbrzychu, a obecnie jest emerytką. Po zakończeniu aktywności zawodowej postanowiła realizować swe artystyczne pasje jako uczestnik zajęć Sudeckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku z siedzibą w Wałbrzychu pod kierunkiem artysty plastyka Barbary Muchy-Brodzińskiej. Swoje obrazy, których tematykę stanowią pejzaże - niekiedy z motywami architektonicznymi - oraz portrety, prezentowała już na kilku wystawach indywidualnych i zbiorowych. We wszystkich pracach pani Lucyny zauważyć można dużą dbałość o realistyczny warsztat i akademicką poprawność, a także poszukiwanie oryginalnych motywów i własnego języka plastycznej wypowiedzi.

Wernisaż wystawy 4.11. o godzinie 17.00. Wystawę można odwiedzać do  17.11