Zespół Artystyczny DON VASYL & ROMA powstał w 1987 roku. „ROMA”, ponieważ trzon zespołu stanowią członkowie legendarnej grupy ROMA, która mogła się poszczycić licznymi tournee po całym świecie, w tym koncerty w siedzibie ONZ w Nowym Jorku oraz w słynnej ? Paryskiej Olimpii?. Z biegiem czasu Don Vasyl odkrył i wypromował utalentowane gwiazdy: Wasyl Junior, Elza, Dziani, Liza, Carmen, Petro i wiele innych. Zmieniła się zatem nazwa zespołu na: DON VASYL & GWIAZDY CYGAŃSKIEJ PIEŚNI. Zespół w dalszym ciągu kultywuje artystyczne tradycje ROMY.

Don Vasyl jest twórcą Międzynarodowego Festiwalu Piosenki i Kultury Romów w Ciechocinku, który odbywa się co roku i stał się imprezą o światowej renomie.

– Dyskografia: 3 płyty analogowe, 20 kaset magnetofonowych, 30 płyt CD.

– Zespół zdobył 11 Złotych Płyt

– Słynne przeboje: Ore, Ore, Cyganeczka Zosia, Kocham Cygana Jana, Powiedz tak, Bawmy się, Zabawa słowiańsko-cygańska, Gdzie nasz kolorowy świat, Śpiew to życie, Jak świat światem, Hej! Życie nie jest złe, Jedno jest niebo dla wszystkich, Graj piękny Cyganie, Na dancingu tańczą goście, Hey, tam pod lasem.

Informujemy i zapraszamy 27 września 2020 r. o godz. 17.00  na Koncert – ,,Don Vasyl & Gwiazdy Cygańskiej Pieśni”, który odbędzie się w Miejskim Ośrodku Kultury i Sztuki w Bielawie.

Bilety do nabycia w kasie kina Mokis oraz internetowo: www.mokisbielawa.pl oraz kup bilecik – cena 60 zł przedsprzedaż 65 w dniu koncertu