27 stycznia bieżącego roku w Miejskim Ośrodku Kultury i Sztuki w Bielawie  wielbiciele teatru i francuskiego humoru mieli okazję obejrzeć spektakl warszawskiego teatru „Komedia” pt. „Kolacja pożegnalna”.  Mistrzowsko zagrana inteligentna francuska komedia, została przetłumaczona na język polski przez Witka Stefaniaka.

Reżyserem przedstawienia jest Tomasz Dutkiewicz, a za scenografię przygotował Wojtek Stefaniak. Głównymi bohaterami sztuki jest paryskie małżeństwo: Pierre (w tej roli Piotr Gąsowski) i Clotilde  (Małgorzata Foremniak) Lekere. Są oni zmęczeni wizytami i odwiedzinami dalekich znajomych, zajmuje im to za dużo czasu, więc postanawiają „pozbyć się” swoich najmniej lubianych przyjaciół. Oczywiście aby wszystko odbyło się kulturalnie i taktownie, zamknięciem znajomości ma być tytułowa kolacja pożegnalna. Polega ona na zaproszeniu niechcianych gości na wystawną kolację, ugotowaniu ich ulubionego jedzenia, puszczeniu ich ulubionej muzyki, wystawieniu wszystkich prezentów od nich i oczywiście podaniu najlepszego, bardzo  drogiego  wina z roku urodzenia danego gościa. Pierwszą ofiarą pożegnalnych kolacji zostało małżeństwo Royerów, jednak na przyjęciu pojawia się jedynie mąż Antuan (grany przez Janusza Chabiora), co komplikuje misternie ułożony plan i skutkuje wieloma zabawnymi sytuacjami.

Spektakl spotkał się z aprobatą ze strony widowni, która entuzjastycznie reagowała na komiczne sytuacje i intrygi. Aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami, które  świadczą o sukcesie tej sztuki i jej pozytywnym odbiorze w naszym mieście.