Miejski Ośrodek Kultury i SztukiErato

Słowo "poezja" pojawiło się kilka razy... Bo choć podróżujemy różnymi pociągami, dążymy przecież do jednego celu - poezji śpiewanej...A w podróży jesteśmy przecież wszyscy..."

zobacz

Kapela bielawska

Zespół rozpoczął działalność jesienią 2011 roku. Zespół kultywuje bielawskie tradycje zespołów wywodzących się z Teatru Robotniczego i późniejszej Bielawskiej Ferajny.

zobacz

MokisFilm

Od kilku lat działa w MOKiS sekcja filmowa MOKiSFilm. Ma na koncie kilka niezależnych (amatorskich) produkcji, które prezentowane były na festiwalach ogólnopolskich oraz podczas pokazów specjalnych.

zobacz

Bilety on line

Kup bilet przez internet. W naszych kasach zapłacisz kartą oraz telefonem komórkowym przez aplikację BLIK

Kupuję
facebook_page_plugin

Ochrona Danych Osobowych

27 stycznia bieżącego roku w Miejskim Ośrodku Kultury i Sztuki w Bielawie  wielbiciele teatru i francuskiego humoru mieli okazję obejrzeć spektakl warszawskiego teatru „Komedia” pt. „Kolacja pożegnalna”.  Mistrzowsko zagrana inteligentna francuska komedia, została przetłumaczona na język polski przez Witka Stefaniaka.

Reżyserem przedstawienia jest Tomasz Dutkiewicz, a za scenografię przygotował Wojtek Stefaniak. Głównymi bohaterami sztuki jest paryskie małżeństwo: Pierre (w tej roli Piotr Gąsowski) i Clotilde  (Małgorzata Foremniak) Lekere. Są oni zmęczeni wizytami i odwiedzinami dalekich znajomych, zajmuje im to za dużo czasu, więc postanawiają „pozbyć się” swoich najmniej lubianych przyjaciół. Oczywiście aby wszystko odbyło się kulturalnie i taktownie, zamknięciem znajomości ma być tytułowa kolacja pożegnalna. Polega ona na zaproszeniu niechcianych gości na wystawną kolację, ugotowaniu ich ulubionego jedzenia, puszczeniu ich ulubionej muzyki, wystawieniu wszystkich prezentów od nich i oczywiście podaniu najlepszego, bardzo  drogiego  wina z roku urodzenia danego gościa. Pierwszą ofiarą pożegnalnych kolacji zostało małżeństwo Royerów, jednak na przyjęciu pojawia się jedynie mąż Antuan (grany przez Janusza Chabiora), co komplikuje misternie ułożony plan i skutkuje wieloma zabawnymi sytuacjami. 

Spektakl spotkał się z aprobatą ze strony widowni, która entuzjastycznie reagowała na komiczne sytuacje i intrygi. Aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami, które  świadczą o sukcesie tej sztuki i jej pozytywnym odbiorze w naszym mieście.

 

BIP

 Biuletyn Informacji Publicznej