Dzień Papieski to święto obchodzone w niedzielę przed 16 października dla uhonorowania Jana Pawła II.
Data święta jest nieprzypadkowa – 16 października to dzień wyboru Karola Wojtyły na Głowę Kościoła. W ten sposób chciano podziękować papieżowi za jego poświęcenie, oddanie i miłość. Dzień Papieski powstał w 2001 roku z inicjatywy Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Dzień Papieski jest także okazją do wspomnienia postaci Jana Pawła II oraz refleksji nad jego przesłaniami, które nigdy nie tracą na ważności. Szczególnym odznaczeniem papieża-Polaka jest ustanowiony w 2005 roku przez Sejm Rzeczypospolitej Dzień Papieża Jana Pawła II i obchodzony 16 października.

Każdego roku Dzień Papieski ma inną tematykę, jednak ich zakres jest niezmienny i dotyczy kwestii intelektualnych (organizowane są spotkania poświęcone nauczaniu Jana Pawła II), duchowych, czyli modlitw w intencji Ojca Świętego i artystycznych (wydarzenia kulturalne).

XVIII Dzień Papieski obchodzić będziemy w niedzielę, 14 października 2018 roku. Młodzież z parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Bielawie przygotowała koncert  okazji 40 lecia pontyfikatu Jan Pawła II.

Koncert MŁODZI DLA JPII
Kościół pw. WNMP w Bielawie