Miejski Ośrodek Kultury i SztukiErato

Słowo "poezja" pojawiło się kilka razy... Bo choć podróżujemy różnymi pociągami, dążymy przecież do jednego celu - poezji śpiewanej...A w podróży jesteśmy przecież wszyscy..."

zobacz

Kapela bielawska

Zespół rozpoczął działalność jesienią 2011 roku. Zespół kultywuje bielawskie tradycje zespołów wywodzących się z Teatru Robotniczego i późniejszej Bielawskiej Ferajny.

zobacz

MokisFilm

Od kilku lat działa w MOKiS sekcja filmowa MOKiSFilm. Ma na koncie kilka niezależnych (amatorskich) produkcji, które prezentowane były na festiwalach ogólnopolskich oraz podczas pokazów specjalnych.

zobacz

Bilety on line

Kup bilet przez internet. W naszych kasach zapłacisz kartą oraz telefonem komórkowym przez aplikację BLIK

Kupuję
facebook_page_plugin

Ochrona Danych Osobowych


„PIOTRUŚ I WILK”
Sergiusz Prokofiew komponując w 1936 roku "Piotrusia i wilka” -"bajkę symfoniczną dla dzieci na głos recytujący i wielką orkiestrę symfoniczną” nie spodziewał się zapewne, że stanie się ona jednym z najpopularniejszych utworów przybliżających najmłodszym piękno muzyki klasycznej  doczekała się już nie tylko wersji baletowej, ale również, nagrodzonej Oskarem za najlepszy krótkometrażowy film animowany, adaptacji filmowej  oraz licznych inscenizacji teatralnych  mi.in  Zdrojowy Teatry Animacji w Jeleniej Górze.

Bajka jest opowieścią o Piotrusiu, który postanawia, że koniecznie musi zobaczyć, co takiego znajduje się po drugiej stronie wysokiego muru okalającego ogród. Gdy udaje mu się tam przedostać, przekonuje się, że można tam spotkać nie tylko Ptaszka, Kaczkę i Kota, ale również Wilka, któremu trzeba będzie stawić czoła.

Przygotowana przez Zdrojowy Teatr Animacji w Jeleniej Górze premiera "Piotrusia i wilka” została zrealizowana przy użyciu "czarnego teatru” niezwykle popularnej w Czechach techniki lalkarskiej, w której odpowiednie oświetlenie sceny kryje przed oczami widzów animatorów lalek. Dzięki dobrej animacji i perfekcyjnemu wykorzystaniu techniki czarnego teatru przedstawienie zaciekawi widza w każdym wieku.

Reżyseria LIBOR ŠTUMPF
Muzyka SERGIUSZ PROKOFIEW
Scenografia LIBOR ŠTUMPF
Obsada: Dorota Bąblińska - Korczycka, Dorota Fluder, Katarzyna Morawska, Sylwester Kuper, Jacek Maksimowicz, Radosław Biniek

Bilety - 10 zł

BIP

 Biuletyn Informacji Publicznej